Ahşap Bahçe Mobilyalarınızın Bakımı

Bu hafta çok sevdiğiniz ahşap bahçe mobilyalarınıza nasıl bakım yapabileceğiniz konusunu işledik.

Ahşap bahçe mobilyası bakımında ilk düşünülmesi gereken nokta ne tür bir ahşap ile uğraştığınızı bilmeniz olacaktır. İyi kalite ahşap mobilyalar genelde tik, iroko, meşe gibi sert ağaçlardan yapılırlar. Bu ağaçların içerdiği doğal yağ oranı yüksek olduğu için suya dolayısıyla hava koşullarına doğal olarak korumalıdırlar. Bu çeşit ağaçlar aynı zamanda böcek ve zararlılara karşı da daha dayanıklıdırlar. Tropik sert ağaçları kızıl-kahve görünümleri zaman içerisinde çok hoş bir gümüş griye dönmeye eğilimlidir. Bu durum günümüzde bazı modern mimari projeler için özellikle aranan bir durum haline bile gelmiştir. Çam, köknar, sedir, ladin gibi yumuşak ağaç gruplarından yapılan bahçe mobilyaları daha ekonomiktir. Sert ağaçlara kıyasla daha az korumalı olduklarından dolayı genelde ekstradan boya, cila vs kullanılarak dış etkilere karşı daha korunaklı hale getirilirler.

ZARARI ÖNLEMEK YA DA MİNİMİZE ETMEK

To start with, investing in hardwood furniture rather than softwood is a wiser decision as they last long, resist the elements, rotting and insects naturally. They are also lower maintenance. Secondly, remember that weather conditions are the main reason behind it all, therefore before anything, keeping your wooden furniture under cover and away from extremes in temperature and moisture would be the smartest thing to do. Thirdly, do a little maintenance work every year, especially during the first couple of years when the biggest changes would take place.

SERT AĞAÇLARIN BAKIMI

Sert ağaçlardan imal edilmiş bir mobilyaya sahipseniz ve bu mobilyalar bir süre bakımsız ve korumasız olarak dış etkenlere mazruz kalmış ise, yukarıda bahsettiğimiz grimsi rengi ve ağacın yüzeyinde de hafif pürüzler görüyor olmalısınız. Bunun nedeni ağacın grenlerinin zaman içerisinde ağaçta oluşan ufacık çatlaklardan yukarı doğru çıkmış olmasıdır. In this case we recommend that you clean the surface of the wood with a brisk brush or a pressure-washer and some soap. After getting rid of all the dirt, wipe your hand on the furniture and see if the surface is still rough. If that is the case you may want to lightly use a fine sanding paper to smoothen the surface. Remember that the first couple of years usually make the biggest impact on the wood and after that the changes would not be as drastic. After the treatment, you are best to apply just a few layers of teak oil with a soft brush. Teak oil is not varnish therefore it will be soaked by the wood without leaving an actual layer. The final look will be just a natural matte tone and the silver colour will again be dark brown and rich.

MAINTENANCE OF SOFTWOOD

If you are treating softwood outdoor furniture, you might need to go a little heavier on that sanding paper as you will probably be dealing with some layers of paint or varnish. Before repainting or re-varnishing furniture you first need to thoroughly clean the furniture and get rid of all the loose and blistered paint. Stripping the old paint completely and repainting is an option but that is not very practical and will require special equipment (hot air gun for oil-based paints and special chemicals for water-based ones). What we aim really is that new paint sticks on the existing paint, and sanding the old paint lightly will do the trick. After dusting off the sanded bits, apply the paint in thin multiple layers rather than a single thick one.

Remember, all types of outdoor furniture are prone to damages due to elements and time. Investing in more durable materials and regular maintenance makes all the difference.
Swingroo Farkı

Üstün Kalite

Troia Swings ekibi olarak bizler ürünlerimizde en yüksek kaliteyi yakalamak için çok çalışıyor, sürekli yeni fikirler, yeni çözümler üretiyoruz. Eğer konu dış mekan mobilyası ise ürünün dayanıklılığı mutlu müşteriler isteyen tüm satıcılar için öncelik..

Devamını okuyun

Modern ve Eşsiz Tasarım

Troia salıncaklarının yaratım, tasarım ve Ar-Ge süreçlerinin tamamını kendi bünyemizde yapıyoruz. Yirmi yılı aşkın süredir mobilya ve bahçe mobilyası üretimi yaptıktan sonra bahçe mobilyası pazarında gördüğümüz bir talebe cevap vermek üzere, kendi tasarımımız..

Devamını okuyun

Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

Üretici firma olarak kusurlu ürün olması durumunda bayilerimize koşulsuz müşteri memnuniyeti sözü veriyoruz. Müşterilerinizden gelen kusurlu ürün şikayetlerini tarafımıza ilettiğinizde size hızlı dönüş sağlıyor ve garantimizin sürdüğü satış sonrası..

Devamını okuyun

Kolay Kurulum

Ürünlerimiz iki adet ahşap sandık ile minderleri ve tenteyi içeren bir adet fermuarlı çantadan oluşmaktadır. Ürünlerin kurulumu için profesyonel destek almaya gerek yoktur, alıcı tarafından ev ortamında kolayca monte-demonte edilebilir.

Devamını okuyun

Hakkımızda

Kuruluşumuz 1995 yılından beri mobilya sektöründe faaliyet gösteren, 2005 yılından bu yana da bahçe mobilyaları üreten bir aile şirketidir. Son yıllarda Swingroo markasıyla ahşap salıncak alanında yoğunlaştırdığımız çalışmalarımızı, marka adımız uluslararası mecralarda sık sık Avustralya firması olarak anıldığı ve tam olarak istediğimiz karşılığı bulamadığından, 2018 başında yaptığımız relansman ile "Troia Swings" markası adı altında topladık. Deneyimimizi ve teknik donanımımızı yenilikçi bir yaklaşımla birleştirerek ahşap salıncak üretiminde "uzman üretici" olarak ülkemizde ve yurt dışında söz sahibi lider bir marka olmayı hedefliyoruz. Bu vizyon doğrultusunda..

Devamını okuyun

Bizden haberler

Ahşap Bahçe Mobilyalarınızın Bakımı

Bu hafta çok sevdiğiniz ahşap bahçe mobilyalarınıza nasıl bakım yapabileceğiniz konusunu işledik.

Ahşap bahçe mobilyası bakımında ilk düşünülmesi gereken nokta ne tür bir ahşap ile uğraştığınızı bilmeniz olacaktır. İyi kalite ahşap mobilyalar genelde tik, iroko, meşe gibi sert ağaçlardan yapılırlar. 

Devamını okuyun

Spoga-Gafa'dan izlenimler

Spoga-Gafa dünyanın en büyük dış mekan ve bahçe ürünleri fuarı ve biz üretici firmalar için de sene içerisinde takip edilmesi ve katılınması gereken bir numaralı organizasyon.

Devamını okuyun

UR-GE Programına başvurumuzu yaptık

Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası öncülüğünde başlatılan UR-GE programına başvurumuzu yaptık.

Devamını okuyunTeklif Al

Çözüm Ortaklarımız

Sayfa başına git