Spoga-Gafa İzlenimleri ve 2018

Spoga-Gafa dünyanın en büyük dış mekan ve bahçe ürünleri fuarı ve biz üretici firmalar için de sene içerisinde takip edilmesi ve katılınması gereken bir numaralı organizasyon.

Dünyanın her bölgesinden 2000'nin üstünde katılımcı firmanın bir arada olduğu fuar her sene Eylül ayının başında Köln'de yapılıyor. Fuarda bütün bir yılın başarıları paylaşılıyor ve gelecek sezonun trendlerinin sergileniyor. Biz Swingroo markamızla son üç yıldır SpogaGafa'ya katışıyoruz. Bu üç yıl boyunca sadece ürünlerimizi uluslarası bir mecrada tanıtma fırsatı bulmakla kalmadık, aynı zamanda bu fuar sayesinde her sene daha büyük, daha iyi ve daha yaratıcı olmak konusunda ufuklarımızı genişlettik. Spoga-Gafa'da gördüğümüz güncel akımlar bizi salıncak yapımı konusunda statükoları yıkma konusunda etkiledi ve bize ilham verdi.

Spoga-Gafa 2017 3-5 Eylül'de gerçekleşti. Fuardan önceki gün biz sergi sahipleri için oldukça telaşeli geçer. Bir yandan ürünlerin ve standımızın montajını yaparken diğer yandan kendi sektörümüzden komşularımızla tanışır ve çevremize aşina olmaya çalışırız. Fuar sabahı geldiğinde ise ilk ziyaretçilerimizi karşılama heyecanı vardır. Resmi verilere göre Spoga-Gafa her sene yaklaşık 120 ülkeden 40 bin ziyaretçiyi ağırlıyor. Gelenlerin yüzde 60'ının başta Hollanda, İngiltere, Belçika ve Fransa olmak üzere Almanya dışından gelen kişiler olduğunu düşünürsek organizasyonun geniş uluslararası boyutu daha iyi anlaşılabilir. Ziyaretçilerin yüzde 91'i bir şekilde satınalma kararlarında etkili kişiler, 40'ı ise karar almada "kilit" isimler olduğu için, biz üreticiler için tam anlamıyla hedef kitlenin bir araya geldiği bulunmaz bir fırsattır.

226 bin m² olan fuar alanını sadece dolaşmak saatler sürer, her bölümü hakkını vererek dolaşmak ise günlerinizi alabilir. Sonsuz gibi görünen koridorlarda saatlerce dolaştıktan sonra standımıza gelip kendini salıncaklardan birine atıp, minderlere gömülen, ayaklarını uzatıp rahatlayan onlarca ziyaretçimiz oldu. Bu bizim için ürünlerimizi bazen bir kelime etmeden pazarlamamızı sağlıyor diyebiliriz!

Spoga-Gafa 2018 Eylül 2-4 tarihlerinde Köln'de her zamanki yerinde olacak. Bizler de sizi önceki senelere göre daha büyük olan yeni köşemizde yeni tasarım ve ürünlerimizlerle buluşturmak üzere yeni yurtdışı markamız "Aida Swings" olarak bekliyor olacağız!
Sayfa başına git