Blog

Bahçe Salıncağında Mevcut Ürünler ve Seçenekler

Günümüzde bahçe ve salıncak deyince aklımıza artık sadece çocuklara ait bir keyif gelmiyor. Üzerine uzanıp kitap okuyacağımız, içeceğimizi yudumlayıp bir yandan da sevdiklerimizle sohbet  edeceğimiz salıncakların bahçe, teras ve balkonlardaki kullanımı giderek artıyor. Piyasaya sunulan salıncak çeşitleri de buna oranla artış gösteriyor. Daha yakından baktığımızda salıncakların genelde metal ve ahşap gövde üzerine sentetik rattan, kumaş, tekstilin gibi malzemeler ve bunların kombinasyonları ile yapılan oturma bölümü, tente ve ayak uzatma gibi parçalardan oluştuğunu görüyoruz.

Devamını okuyun

Bahçe Mobilyalarında Kumaş Seçimi

Bahçe mobilyalarınız yaz ve kış ayları boyunca, güneş, yağmur, rüzgar, havuz ve deniz suyu, kir, toz gibi bir çok zorlu etkene maruz kalır. Bu yüzden kullanılan kumaşların normal iç mekan kumaşlardan farklı tasarlanmış olması gereklidir.

Devamını okuyun

Iroko ağacı hakkında bilgiler

Iroko ağacı [Chlorophora excelsa, Chlorophora regia] Batı Afrika’da yetişen bir ağaç türüdür. Afrika tiki olarak anılsa da aslında tik ailesinden değildir. Ancak rengi ve damar yapısı olarak tik ağacına çok benzer. Onun gibi sarı/açık kahverenginden koyu altınımsı kahverengiye uzanan bir renk yapısı vardır.

Devamını okuyun

Masif Ahşapta Yapıştırıcı ile Laminasyon İşlemi (Glulam)

Ahşap yaşayan, bu yüzden de çevreden gelen etkenlere sürekli cevap veren bir materyaldir. Ahşaba güzelliğini ve doğallığını veren bu özellik, aynı zamanda ahşabın işlenmesi sırasında ve sonrasında bazı dezavantajlar getirmektedir. Çeşitli kalınlıklarda fırınlanmış olarak temin edilen ahşap kalaslar, fırınlanmış olsa bile dış mekanda kullanılmaya başladıktan sonra değişim gösterir.

Devamını okuyun

Ahşap Bahçe Mobilyalarınızın Bakımı

Bu hafta çok sevdiğiniz ahşap bahçe mobilyalarınıza nasıl bakım yapabileceğiniz konusunu işledik.

Ahşap bahçe mobilyası bakımında ilk düşünülmesi gereken nokta ne tür bir ahşap ile uğraştığınızı bilmeniz olacaktır. İyi kalite ahşap mobilyalar genelde tik, iroko, meşe gibi sert ağaçlardan yapılırlar. Bu ağaçların içerdiği doğal yağ oranı yüksek olduğu için suya dolayısıyla hava koşullarına doğal olarak korumalıdırlar. Bu çeşit ağaçlar aynı zamanda böcek ve zararlılara karşı da daha dayanıklıdırlar.

Devamını okuyun

Spoga-Gafa İzlenimleri ve 2018

Spoga-Gafa dünyanın en büyük dış mekan ve bahçe ürünleri fuarı ve biz üretici firmalar için de sene içerisinde takip edilmesi ve katılınması gereken bir numaralı organizasyon.

Devamını okuyun

UR-GE Programına başvurumuzu yaptık

Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası öncülüğünde başlatılan UR-GE programına başvurumuzu yaptık. Kısaca UR-GE olarak anılan Uluslararası Rekabeti Geliştirme programı, 2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan bir teşvik programı.

Devamını okuyun
Sayfa başına git